Червено господство във Вечното дерби в баксетболното ни първенство. ЦСКА победи

...

Реванш. ЦСКА отстрани Левски в НБЛ

Червено владичество във Вечното дерби в баксетболното ни състезание.

ЦСКА победи " Левски " за повторно в четвъртфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и се класира за полуфиналите, а за " сините " сезонът приключи.
-->
Така армейците си отмъстиха за изгубения край за Купата на България, където Левски победи.

" Червените " надвиха над огромния си противник с 87:79 (28:21, 21:12:, 17:26, 21:20) като посетители в зала " Триадица " в София във втория дуел от серията и завоюваха с 2:0 победи.

Носителят на Купата на България за 2023 година " Левски " поведе в началните три минути, само че по-късно отстъпи самодейността и баскетболистите на ЦСКА бяха водещи в резултата до края на мача.

Следващият противник на ЦСКА ще е шампионът Балкан, който надигра Берое с 91:72  като посетител в Стара Загора и доближи до полуфиналите, печелейки серията с 2:0 победи.
Източник: standartnews.com